Free cookie consent management tool by TermsFeed Free Privacy Policy Generator Lista statków wycieczkowych w Jayapurze - aktualne informacje o porcie i wskazówki dotyczące wycieczek dla miłośników wycieczek statkowych.

Jayapura
w Indonezji

Start Porty Indonezja Jayapura
Indonezja

Jayapura

Jayapura jest stolicą prowincji Papua w Indonezji i jednym z najbardziej wysuniętych na wschód miast w całym kraju. Znajduje się na wybrzeżu Oceanu Spokojnego, na północnym wybrzeżu wyspy Jawa, na granicy z Papuą Nową Gwineą.

Jayapura jest największym miastem w regionie, z populacją około 400 000 mieszkańców. Jest to ważny port morski i centrum handlu i rybołówstwa. Miasto jest również ważnym centrum kultury i sztuki.

Jayapura było pierwotnie zamieszkałe przez ludy Papui i Melanezji. W 1890 roku miasto zostało zajęte przez Holendrów, którzy nazwali je Hollandia. Po II wojnie światowej miasto zostało przekazane Indonezji. W 1963 roku zostało przemianowane na Jayapurę.

Jayapura odgrywa ważną rolę w historii Indonezji. W 1969 roku w mieście odbyły się wybory do parlamentu, które zadecydowały o przyszłości kraju. W tym samym roku w Jayapurze odbyło się uroczyste ogłoszenie niepodległości Indonezji.

Jayapura jest również znana z wielu atrakcji turystycznych. Miasto oferuje piękne plaże, wyjątkową kuchnię, a także wiele zabytków i muzeów. Turyści mogą również odwiedzić wiele lokalnych targów i rynków, gdzie można zakupić lokalne produkty i rękodzieła.

Wskazówki dotyczące wycieczek na dzień w Jayapurze

Jako turysta w Jayapura w Indonezji, możesz skorzystać z wielu różnych atrakcji:

1. Odwiedź Muzeum Etnograficzne Jayapura, aby poznać bogatą historię i kulturę regionu.

2. Przejdź się po malowniczych plażach Jayapury, aby podziwiać piękne widoki i odpocząć.

3. Zwiedź centrum miasta, aby zobaczyć zabytkowe budynki i zabytkowe świątynie.

4. Odwiedź Park Narodowy Wasur, aby podziwiać piękne krajobrazy i zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt.

5. Odwiedź miejsca kultu religijnego, aby poznać lokalne tradycje i zwyczaje.

6. Odwiedź jedną z wielu restauracji, aby spróbować lokalnych potraw.

7. Wybierz się na wycieczkę do Kota Jayapura, aby zobaczyć wspaniałe zabytki i zabytkowe budowle.

8. Odwiedź Muzeum Przyrodnicze, aby poznać różne gatunki zwierząt i roślin.

9. Wybierz się na wycieczkę do Kota Wamena, aby zobaczyć piękne krajobrazy i zabytkowe budynki.

10. Odwiedź lokalne targi, aby kupić oryginalne pamiątki.

Doświadcz Jayapurę z niezapomnianymi atrakcjami wraz z naszym partnerem GetYourGuide. Oferta ta jest również idealnym pomysłem na prezent dla rodziny i przyjaciół, którzy planują odwiedzić Jayapurę. Anulacje są możliwe do 24h przed rozpoczęciem aktywności (chyba że w opisie aktywności jest podane inaczej), z pełnym zwrotem ceny rezerwacji.

Klimat w Jayapurze

Jayapura, located in Indonesia, has a tropical climate with hot and humid weather throughout the year. During the summer months (December to March), temperatures are high and there is a lot of rain. The winter months (June to September) are slightly cooler, with less rain. The spring and fall months (April to May and October to November) are generally mild and humid, with occasional showers. Overall, the climate in Jayapura is hot and humid with occasional rain throughout the year.

Rejsy do Jayapury

Chcesz podróżować do Jayapury statkiem wycieczkowym, czy po prostu chcesz wiedzieć, kiedy statek wycieczkowy zawinie tam? Tutaj znajdziesz przegląd statków wycieczkowych, które będą cumowały w porcie Jayapura.

Zaplanowane wizyty statków w Jayapurze , Indonezja
Data Statek Przyjazd Odjazd Szczegóły
10.10.2024 Thursday, 10. Oct. 2024 LE LAPEROUSE godz. 00:00 godz. 00:00
12.01.2025 Sunday, 12. Jan. 2025 MS Noordam godz. 07:00 godz. 15:00
15.09.2025 Monday, 15. Sep. 2025 Seabourn Pursuit godz. 22:00 godz. 23:00
30.09.2025 Tuesday, 30. Sep. 2025 LE SOLEAL godz. 00:00 godz. 00:00

Alle zeigen

Galeria: Jayapura

Zdjęcia autorstwa fanów rejsów dla fanów rejsów!
Podziel się swoimi najlepszymi zdjęciami ze społecznością i odkryj autentyczne obrazy od podróżników, którzy już tam byli.

- Dla Jayapury nie ma jeszcze dostępnych zdjęć.

Podziel się swoimi zdjęciami z wakacji z Jayapura

Podziel się swoimi zdjęciami z wakacji z społecznością i zainspiruj innych, aby podzielili się swoją następną przygodą!

Istnieją kilka podstawowych zasad do przestrzegania

.
  1. Zdjęcie powinno być wykonane przez siebie (autora) i pasować do obecnej kategorii.
  2. Zdjęcie nie powinno pokazywać osób, które nie wyrażają zgody na opublikowanie. Wyjątek stanowią osoby, które pojawiają się tylko jako dodatek na zdjęciu. Przykład tego wyjątku znajdziesz [tutaj].
  3. Zdjęcie nie powinno pokazywać chronionych budynków, dzieł sztuki ani innych chronionych obiektów, chyba że architektura jest widoczna z publicznej ulicy lub placu i zdjęcie zostało wykonane z takiego publicznie dostępnego miejsca. To samo dotyczy dzieł sztuki w przestrzeni publicznej, które są trwale zamontowane (wolność panoramy).
  4. Oczywiście należy zadbać o to, aby Twoje zdjęcia nie były dyskryminacyjne, obraźliwe lub w inny sposób nieodpowiednie.

Wgraj zdjęcie

Zrób/wybierz zdjęcie   lub przeciągnij i upuść tutaj

Niepubliczne informacje¹:

Przez przesyłanie zdjęć na stronę internetową portguide.pl, użytkownik oświadcza, że jest autorem prac i że są one wolne od praw osób trzecich. Autor niniejszym udziela DEVEY DIGITAL Inh. Oliver Devey nie wyłącznej licencji na wykorzystanie zdjęć na swoich stronach internetowych. Jednak użytkownik pozostaje jedynym właścicielem zdjęć i ma prawo do odwołania udzielonej licencji w dowolnym momencie. Nie przysługuje żadne prawo do publikacji zdjęć. Operator zastrzega sobie prawo do niepublikowania zdjęć, jeśli naruszają one obowiązujące prawo lub wytyczne. Operator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia osób trzecich związane z wykorzystaniem zdjęć.

¹Jeśli użytkownicy przesyłają zdjęcia, udostępniając je na własną inicjatywę, wraz z właściwym plikiem obrazu w obniżonej rozdzielczości (1280x720 pikseli) przez czas trwania umowy licencyjnej zostaną przechowane również imię i nazwisko autora. Dane osobowe te nie będą publikowane i nie będą wykorzystywane w celach reklamowych ani nie będą udostępniane osobom trzecim. Informacje te są wymagane w celu umożliwienia legitymizacji autora dzieła, na przykład w przypadku żądań zmiany w późniejszym czasie.

Nota dotycząca płci: Ze względu na czytelność tekstu wybrano formę męską, chociaż informacje odnoszą się do obu płci.


Maritime AIS Data Jayapura

Inne porty w odległości 300km od Jayapury

Port Odległość
footer cruise ship